Projektory interaktywne – nowy wymiar nauczania!

Projektory w salach wykładowych

Szkoły i placówki edukacyjne to miejsca przeznaczone dla dzieci i młodzieży, dlatego tak ważnym jest by wiedzę przekazywano w nich nie tylko w sposób efektywny, ale również odpowiedni dla młodych ludzi. Niezależnie od poruszanych tematów za najbardziej dostępny sposób nauki uważane są zajęcia prowadzone w sposób interaktywny. Dzięki temu uczniowie nie tylko w sposób aktywny mogą uczestniczyć w zajęciach, ale również przyczynia się to do lepszego rozumienia i zapamiętywania przekazywanych treści.

Interaktywna szkoła – czyli co powinny zawierać sale szkolne?

W nowoczesnej placówce edukacyjnej nastawionej na wykorzystanie innowacyjnych technologii znajdować powinny się rozwiązania pozwalające na prowadzenie zajęć w sposób rozwijający oraz wzbudzający zainteresowanie uczniów. Wyposażenie szkół poza projektorem może zawierać:

  • projektor interaktywny, 
  • tablicę interaktywną, 
  • monitory oraz ekrany interaktywne, 
  • urządzenia drukujące. 

Komplet urządzeń dodatkowo ułatwia pracę i stanowi doskonały zestaw lekcyjny zwiększając funkcjonalność każdego elementu, jednak nie ma konieczności stosowania wszystkich urządzeń. Kluczowym produktem jest projektor interaktywny, z którego obraz wyświetlany może być na ścianie. 

Funkcje projektora interaktywnego.

Projektory interaktywne (więcej na: https://aktin.pl/towar/lista/29/projektory-multimedialne) pozwalają na ciekawe przedstawienie wszelkich tematów lekcyjnych lub wykładów wykorzystując do tego prezentacje multimedialne zawierające zarówno teksty, obrazy, jak i filmy. Taki sposób przekazywania wiedzy sprawia, że uczniowie chętniej uczestniczą w zajęciach a omawiane tematy są przedstawiane w bardziej dostępny sposób sprawiając, że nauka przychodzi łatwiej, szybciej i zdecydowanie przyjemniej. Projektory interaktywne pozwalają na wyświetlanie obrazów w wysokiej jakości oraz o wyrazistych kolorach nawet w jasnym pomieszczeniu, bez konieczności gaszenia światła, co ułatwia pracę i daje możliwość komfortowego zapisywania najważniejszych faktów i tworzenia notatek. Dodatkowo dostępnych jest wiele funkcji pozwalających na sprawny przebieg zajęć na przykład: współdzielenie obrazu, czy też możliwość przesyłania prac uczniów ze smartfonów lub tabletów na ekran lub obrazu z projektora bezpośrednio do uczniów, a także możliwość skierowania kamery na przedmiot lub przystawki mikroskopu na preparat i przedstawienie obrazu na ekranie. Selektywne ujawnianie treści pozwala na skupienie uwagi słuchaczy oraz uruchomienie wyobraźni i logicznego myślenia. 

Instalacja, obsługa i utrzymanie. 

Sale szkolne oraz sale wykładowe nie będą wymagały przearanżowania przestrzeni w celu instalacji projektora, a jego obsługa jest łatwa i intuicyjna ułatwiająca prowadzenie lekcji czy wykładu. Wysoka jakość materiałów, z jakich wykonany jest projektor oraz nowoczesna technologia sprawiają, że sprzęt ten jest trwały i niezawodny. W połączeniu z innymi elementami wyposażenia dodatkowo zyskuje wiele przydatnych funkcji – na przykład przy współpracy z interaktywną tablicą pozwala na automatyczny zapis wszystkiego, co działo się na jej powierzchni.